נוגה גזית מידע וקורסים

 

 

 קצת על עצמי

אני נוגה גזית, אמא ל-3 ילדים שהם מורי הדרך שלי בחיים. נשואה לעומר שהוא האיש שמלווה ותומך בי בדרך בה אני פוסעת.

בעברי הייתי מורה חיילת בבית ספר שדה עין גדי, מורה לטבע וסביבה בבי"ס יסודי, מקימה ומנהלת של חווה חינוכית לגידול בעלי חיים (משק ילדים), מקימה ומרכזת של מגמה למדעי הסביבה בתיכון, מדריכה טיולים אקולוגיים סביב הכנרת בצוות "פרחי מדע" במכללת עמק הירדן, תואר ראשון בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה, תואר שני בגיאוגרפיה - עד כאן ה"כובע הירוק" בחיי, חיים מלאים בעשייה למען הסביבה. וזה מה שניתן לראות באתר, הרבה ירוק, אדמה, ארץ, אהבת הארץ ושמים!

 

שמים. בא יום בו מצבה הבריאותי של נעה בתי הבכורה, היה כל כך גרוע, שהסתכלתי לשמים, ביקשתי והתחננתי שמישהו שם למעלה ישמע את קולי ויציל את חייה. לא היו לי ציפיות, ולא חשבתי שניתן בכלל לקבל תשובות מהשמים.

אך "במקרה" התשובות החלו להגיע, ואני את המסע הרגלי בשבילי הארץ, התחלתי להמיר במסע אל השמים.

 

יצאתי למסע אל השמים. יצאתי למסע אל הלוא נודע.

חשבתי שיוצאת אני למסע להצלת חייה של נעה.

אך יותר מכל ראיתי כי הצלתי את חיי!

 

המסע אל השמים

המסע החל בקורס רייקי אליו יצאתי עם בני עילם כשהיה בן 13. באותו קורס, המורה אמרה שהיא מוכרחה לתת רייקי במתנה. היא חיפשה אנשים שיהיו מוכנים לקבל את המתנה, ולא היה אף אחד פנוי. בהפסקה, ניגשתי אליה וסיפרתי לה על נעה, בתי הבכורה שמצבה הבריאותי כל כך גרוע שאני כאן בקורס בכדי קצת ללמוד ולהבין את מה שמעבר לשמים, כי נראה לי שלא ירחק היום ואאלץ להיפרד ממנה. ואם אדע, אולי הפרידה לא תהייה כל כך כואבת.

היא מיד הורתה לי להביא אותה לחניכת רייקי. על הניסים שקרו לנעה ולנו בעקבות הרייקי - קצרה היריעה מלתארם כאן. מצבה הבריאותי כל כך השתפר והיכולות שלה השתפרו - שכיניתי אותה "נעה של בראשית".

באותו קורס גיסתי סיפרה לי על "איש אחד, בשם רפי רוזן, שמזיז את הידיים (ככה, היא הדגימה לי את תנועות הערבול), ויכול להיות שהוא יוכל לעזור לנעה". לאחר ניסי הרייקי, אמרתי לעצמי את המשפט שמלוה אותי לאורך כל הדרך, "שכל שב בצד" ותן הזדמנות לדברים שאין ביכולתך להסבירם.

הגעתי אל רפי רוזן והתחלתי ללמוד ביואורגונומי [באותה עת רפי קרא לשיטה" ביואנרגיה שימושית"]. השיטה נראתה  לי הזויה. אך התקוה לעזור לנעה, והאפשרות להיות קרובה אל רפי שיעניק לה טיפולים בשעת הצורך, החזיקו אותי בקורס. בסיום הקורס לא הבנתי כלום! מה רבה היתה ההפתעה כשרפי אמר לי שהיעוד שלי הוא ללמד ביואנרגיה וללמד טיפול באהבה! מה שמצא חן בעיני שהוא אמר: "תגידו אני מוכן למלא את היעוד, ומרגע זה האחריות היא על היעוד למצוא אתכם...." ואכן לקח ליעוד שלי 6 שנים עד שמצא אותי כמורה לביואורגונומי ועוד שנתיים עד שהגעתי ללמד את ה"טיפול באהבה" - לאהוב את מה שיש. [בכל אותן שנים מאז האיבחון של רפי, לא ידעתי מה הכוונה לטפל באהבה עד לרגע שבו נחשפתי לספר "לאהוב את מה שיש" ובעקבותיו לסדנה]. 

 

סיפורו של מקום - "גשר לנוגה"

אחרי שנחשפתי לשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, הרגשתי שאני חייבת להעביר את השיטה לכמה שיותר אנשים.

נסעתי לחו"ל ללמוד את השיטה, ועוד יותר "הורעלתי" במיוחדות של השיטה וביכולת שלה לחולל שינויים מרחיקי לכת בחייהם של כל אחת ואחד!

חזרתי הביתה וחיפשתי מקום שיהיה הבית של שיטת ה"עבודה" בצפון הארץ. מקום שבו יוכלו תושבי העמק, ואנשים מכל הארץ להיחשף ולתרגל את השיטה ולהעמיק את התובנות שלהם ואת החופש שלהם בתוך תוכם!

המקום פשוט חיכה לי. הכולבו הישן של קיבוץ גשר. בית במרכז הקיבוץ, בסמוך לחניות שעמד בשיממונו במשך קרוב ל-5 שנים!

כשקם הבית, החלטנו שהוא לא יהיה רק ה"בית שלי", אלא "בית" לכל תחומי החיים. בית שנוגע בנשמה, ומאפשר לה לצמוח.

ואז קם המרכז "גשר לנוגה" - מרכז להעצמה אישית הכולל בתוכו פעילויות של מורים שונים מתחומים שונים, שעושים טוב לנשמה!

בהזדמנות זאת רוצה להודות לכל הצוות הנפלא שעומל רבות להגיע אליכם, לגעת בכם, להביא אתכם אל המרחב הנפלא שיצרנו.

 

קצת עלי ועל משפחתי ניתן ללמוד מנאום הפתיחה של מרכז "גשר לנוגה"...( לחץ כאן )

 

  

 

 

על מועדי פתיחת הקורסים ב"גשר לנוגה" וברחבי הארץ. ראה אתר המכללה לביואורגונומי.

 

 

 

 

  

 

רוצה לדעת על הביואורגונומי? על הטיפול והריפוי על-פי רפי רוזן. את/ה מוזמן/ת לקרוא ולבוא וללמוד את השיטה בכדי ליצור איכות משמעותית בחייך!